Ми сертифікований партнер Google в сфері
розробки сайтів та інтернет-реклами

Основні етапи розробки сайтів

Основні етапи розробки сайтів

Створення веб-ресурсу — це творчий процес, у якому зазвичай беруть участь різні фахівці. Для досягнення успішного проекту обов'язково необхідно хоча б визначити:

  • які завдання покладаються на веб-сайт,
  • на яку аудиторію розрахований веб-ресурс,
  • яку інформацію ви хочете їм передати;
  • яку функціональність ви хочете вбудувати в свій веб-сайт, тобто як він буде працювати;
  • хто і як буде підтримувати функціонування сайту, оновлення інформації, як планується його розширення?

Процес розробки веб-сайту можна розбити на наступні етапи:

  1. Маркетингове планування

На цьому етапі розглядаються основи самого створюваного сайту. Що сайт повинен робити? Які його основні завдання? Що ви хочете досягти за його допомогою? Що ви хочете надати своїм відвідувачам через цей сайт? Ці та інші численні питання допомагають визначити, яким буде сайт.

  1. Технічне планування

Це етап, яким часто неправомірно пренебрігають (особливо якщо обмежений час). Проте відомо, що кожна година, витрачена на планування, дозволяє зекономити три-чотири години на етапі розробки. Тут слід приділити особливу увагу тому, як повинна працювати навігація (як відвідувач потрапить на цю сторінку з головної?). Не забувайте і про програмні функції (Користувач натиснув на цю кнопку - що при цьому повинно відбутися?).

  1. Дизайн веб-сайту

Один з найскладніших етапів, перш за все тому, що більшість з нас звикла оцінювати дизайн окремо від самого сайту, так само, як оцінюють картину чи музику окремо від слів пісні.

Тут варто пригадати про цілі, які ви встановили перед сайтом (Ціль - вразити всіх красивою картинкою?). Чи говорить дизайн про те, що пропонує ваша компанія? Відповідає він вашому корпоративному стилю (Ви маєте корпоративний стиль?). Чи чітко він вказує на ваше відмінність від конкурентів? Чи не заважатиме дизайн подальшому ефективному просуванню сайту? І це лише частина питань, які вам слід поставити.

  1. Верстка

Верстка - це переклад дизайну, який до цього моменту існував у вигляді картинки, в HTML-код. Тут є свої особливості. Добре зрозумілий сайт буде однаково працювати в усіх основних веб-браузерах і на найпоширеніших роздільних здатностях (Або ви можете дозволити собі втрачати клієнтів?).

  1. Система управління веб-сайтом (CMS)

Серйозним завданням є вибір програмного "рушія", який дозволяє оновлювати інформацію на сайті без зайвих ускладнень. (Якщо ви можете покласти завдання оновлення на свою секретарку, і вона справиться без допомоги програміста - то все добре). Крім того, іноді доводиться змінювати структуру сайту - наприклад, переміщати розділ або створювати новий. Цей процес теж не повинен викликати труднощів. Дотримання відкритих стандартів також дуже важливо - не варто "приковувати" себе до чужої закритої технології.

  1. Наповнення веб-ресурсу

У випадку використання CMS процес наповнення стає досить простим. Звісно, він все ж займає певний час. Єдине, на що варто звернути увагу - це готовність текстів. Дуже часто саме цей етап є причиною найбільших затримок, тому найкраще подбати про це заздалегідь.

  1. Тестування і розгортання

Незважаючи на те, що тестування відбувається на кожному з етапів втілення проекту, окреме завершальне тестування необхідно. Що слід перевірити? Ось кілька найважливіших моментів. Чи працює сайт в усіх сучасних браузерах? Чи розміщені всі необхідні матеріали? Чи всі програмні компоненти працюють взаємозв'язано і чітко?

І ось, коли тестування закінчено, приходить момент розгортання сайту. На відміну від загального переконання, після розміщення сайту робота з ним не завершується. Якщо ваша мета - перетворити свій сайт на інструмент маркетингу, то готуйтеся до того, що доведеться:

  • розміщувати нові матеріали;
  • просувати сайт;
  • опитувати відвідувачів і додавати новий необхідний функціонал.

Це не просто, але повірте нашому досвіду - всі ці зусилля окупляться сторицею.

Читать - полезно, а крутить - прибыльно!

Заказывай SEO-Labs

Добавить комментарий:

Понравился материал? Расскажи друзьям!

Хочеш в ТОП 3? Лінь розбиратися?

Готовий платити:
8500грн
45000грн
На верх